Oferta firm pożyczkowych jest dla Ciebie niewystarczająca ze względu na niską wartość usług? Możesz skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu, która gwarantuje warunki zbliżone do tych, oferowanych w bankach, gdy decydujesz się na kredyt. Wysoka maksymalna kwota zadłużenia, a także atrakcyjny okres spłaty, sięgający nawet kilku lat. Pożyczka tego typu staje się coraz powszechniejszą usługą, dostępną w parabankach prowadzących swoją działalność online. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z pożyczki pod zastaw ruchomości, dowiedź się o takiej ofercie czegoś więcej. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu i zebrania informacji, które mogą okazać się przydatne, jeśli interesuje Cię zastaw samochodu.
Pożyczki pod zastaw auta - podstawowe informacje
Czym wyróżnia się pożyczka pozabankowa pod zastaw samochodu? Przede wszystkim, to oferta dostępna dla osób, które są jedynymi właścicielami samochodów osobowych, uwzględnionych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Samochód jako zabezpieczenie pożyczki musi spełniać kilka warunków. Istotne jest aktualnie opłacone ubezpieczenie OC, a często także AC, której cesja będzie przepisana w całości na firmę pożyczkową. Ważny okazuje się także rocznik samochodu. Parabanki udzielają pożyczki pod zastaw dla pojazdów, które nie przekroczyły maksymalnie 12 lat od daty produkcji. To warunki zbliżone do tych, jakie wymagane są od Klientów banków, ubiegających się o kredyt na samochód.
Decydując się na pożyczkę pod zastaw samochodu, musisz mieć na uwadze fakt, że firma pożyczkowa zostanie współwłaścicielem auta, aż w 51,00%. Po spłaceniu zaciągniętej pożyczki, parabank, zgodnie z umową przestaje być współwłaścicielem Twojego pojazdu. W trakcie trwania umowy, pożyczkobiorca może bez przeszkód korzystać z auta. Do momentu spłacenia pożyczki niemożliwe jest natomiast sprzedanie samochodu lub ustanowienie kolejnej osoby współwłaścicielem pojazdu.
Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę pod zastaw ruchomości?
Po wybraniu firmy, z której usług chcesz skorzystać, konieczne jest wypełnienie wniosku, a już po otrzymaniu zgody pożyczkowej, parabank wraz z umową gotową do podpisania, prześle umowę przewłaszczenia pojazdu oraz formularz, który umożliwia wpisanie pożyczkodawcy, jako współwłaściciela samochodu, w wydziale komunikacji. Pożyczkobiorca ma siedem dni na uregulowanie formalności związanych z dowodem rejestracyjnym i przesłanie kopii dokumentu do parabanku.
Wnioskując o pożyczkę pod zastaw, nie jesteś zobowiązany dostarczać zaświadczenia o stałym zatrudnieniu lub wysokości zarobków. Zabezpieczenie pożyczki, umożliwia udzielenie atrakcyjnej oferty, dzięki zminimalizowanemu ryzyku finansowemu.
Jakich dokumentów będziesz potrzebować do uzyskania zgody pożyczkowej? Wystarczy Twój dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny samochodu, który zostanie zastawiony. To ogromne ułatwienie, szczególnie, jeżeli masz na uwadze procedury związane z udzieleniem kredytu.
Atuty pożyczki pod zastaw
Największą zaletą pożyczki tego typu, jest większa elastyczność oferty. Usługobiorca może w łatwy sposób zapewnić sobie dostęp do zadłużeń o wysokiej kwocie, a także miesięcznych rat, które rozłożone zostaną w okresie nawet kilku lat od podpisania umowy.
Wysokość udzielonej pożyczki będzie zależna w dużej mierze od wartości pojazdu, który zabezpieczy zobowiązanie. Jednak firmy pożyczkowe są gotowe na udzielenie zadłużeń, nawet na kwotę 100 000,00 złotych.
Dużym plusem pożyczek jest uproszczona ilość formalności i szybki dostęp do pieniędzy. Parabanki starają się, by Klient mógł jak najszybciej wypłacić potrzebne mu pieniądze, na co oczywiście wypływ ma m.in. brak zaświadczeń od pracodawcy, czy rezygnowanie ze sprawdzenia BIKu pożyczkobiorcy.
Wady pożyczki bez BIK pod zastaw samochodu
Jak każda usługa, szczególnie finansowa, pożyczka pod zastaw, związana jest z wadami, o których należy wiedzieć, przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy pożyczkowej.
Jedną z największych wad, pożyczki pod zastaw auta, jest konieczność przerejestrowania samochodu, co może zająć dużo czasu w wydziale komunikacji. Minusem jest także fakt, że w przypadku niespłacenia zadłużenia, pożyczkobiorca traci swój smochód, zatem decyzja o podpisaniu umowy powinna być związana z pewnością spłaty zobowiązania. Trzeba także pamiętać o koszcie pożyczki, który mimo zabezpieczenia nie jest tak niski, jak można tego oczekiwać. Wadą może okazać się również brak możliwości sprzedania samochodu oraz przeniesienie cesji AC na firmę pożyczkową.